Jak zabezpieczyć dom lub mieszkanie na wakacje

Twój wymarzony urlop zbliża się wielkimi krokami, szykujesz się do wyjazdu na kilka czy kilkanaście dni. W tym czasie Twój dom czy mieszkanie zostanie pozostawione puste a to może przyciągnąć nieproszonych gości. Jeżeli nie chcesz spędzić wakacji na martwieniu się o swój dobytek oraz pragniesz uniknąć sytuacji powrotu do splądrowanego domu zastosuj poniższe rady.

Najczęściej złodzieje zanim zdecydują się na okradzenie mieszkania przez jakiś czas je obserwują. Jeżeli podczas Twojego urlopu stworzysz symulację obecności kogoś w domu to złodzieje raczej nie wybiorą go na swój cel. Jak to zrobić? Dobry system alarmowy ma możliwość wysterowania obwodów oświetleniowych w określonych przedziałach czasowych. Jeżeli nie masz odpowiedniego systemu alarmowego to możesz też zastosować wyłączniki czasowe.

Zostaw załączone oświetlenie zewnętrzne nocne ale tylko wtedy jeśli jest automatycznie wyłączane w dzień – nic bardziej nie zdradza pustego domu niż świecące się przez parę dni bez przerwy lampy zewnętrzne.

Poproś kogoś z rodziny lub zaprzyjaźnioną osobę aby dość często sprawdzała czy wszystko w porządku a przy okazji opróżniała skrzynkę pocztową – nagromadzona w niej korespondencja to także znak, że właściciela nie ma w domu.

Przed wyjazdem pozamykaj dokładnie wszystkie drzwi i okna. Dobrym pomysłem jest także zamknięcie zaworów wody i gazu oraz wyłączenie nieużywanych obwodów elektrycznych – w końcu usterki instalacji mogą zdarzyć się w każdym czasie.

Najlepiej jeżeli podczas Twojej nieobecności nad wszystkim będzie czuwał sprawny i sprawdzony system alarmowy. Dobrym uzupełnieniem alarmu jest system monitoringu z możliwością podglądu na żywo obrazu z kamer poprzez internet.

Gdziekolwiek byś nie pojechał na urlop to odpoczniesz lepiej ze spokojną głową, a tych kilka rzeczy do wykonania na pewno się do tego przyczyni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *