14 marca 2016

Systemy Sygnalizacji Pożaru

systemy-sygnalizacji-pożaru

Systemy sygnalizacji pożaru (SSP, SAP) są nieodzownymi elementami każdego budynku. Chronią powierzchnie magazynowe, biurowe, produkcyjne, użyteczności publicznej, serwerownie czy centra przetwarzania danych. Są składnikiem zabezpieczającym zamknięte przestrzenie. Odpowiednio zaprojektowana i wykonana instalacja przeciwpożarowa nie tylko sygnalizuje o sytuacji zagrożenia, ale również umożliwia oddymianie oraz ugaszenie pożaru. Dzięki temu unikną Państwo kosztów, ochronią swoje mienie oraz przede wszystkim życie innych ludzi.

Na system sygnalizacji pożaru składa się centrala wraz z czujkami dymu, dźwiękowe sygnalizatory, panel sterowania oraz system monitoringu. Bezpieczeństwo infrastruktury, maszyn przemysłowych, wszelkiego rodzaju instalacji, a zwłaszcza życia ludzi to główny cel systemu p.poż. Dodatkowo zyskują Państwo:

– możliwość reakcji na zagrożenie;

– szybką lokalizację pożaru;

– zdalną kontrolę systemu;

– łatwą i elastyczną konfigurację;

– system, który łatwo można konserwować;

– proste i przejrzyste oprogramowanie;

– diagnostykę błędów;

– bezproblemowe podłączenie nowych elementów instalacji systemu p.poż do centrali;

– zachowanie stylu i charakteru wnętrza.

W naszej usłudze zawiera się rozpoznanie sytuacji na miejscu, zaprojektowanie zabezpieczenia przeciwpożarowego, instalacja, kontrola, testowanie oraz konserwacja SSP. Każda czujka dymu jest przez nas umiejscowiona w optymalnym miejscy, zapewniając bezpieczeństwo budynku oraz osób z niego korzystających. Całość systemu nie jest widoczna, ale delikatnie wkomponowana w przestrzeń, przez co może być stosowana również w pomieszczeniach prywatnych. System p.poż. chroni przed pożarem, ale może również poprzez integrację z systemem oddymiania usunąć często toksyczny dym z pomieszczenia. Co ważne, system działa nawet w przypadku braku zasilania. Całością mogą Państwo zdalnie zarządzać i konfigurować odpowiednie scenariusze sytuacji ryzyka.

Firma nasza cieszy się dużym zaufaniem klientów ze względu na nasze doświadczenie, niezawodny sprzęt, elastyczność oraz szybkość pracy. Jesteśmy zdolni dopasować się do potrzeb każdego klienta oraz doradzić mu w doborze najlepszego rozwiązania przeciwpożarowego. Należy pamiętać, że wczesne wykrycie zagrożenia daje możliwość szybkiej reakcji i uniknięcia wielu kosztów. Wprowadza również element prewencji i buduje świadomość na temat ryzyka pożarowego wśród pracowników czy użytkowników pomieszczeń.

Jeżeli interesuje Państwa nasza oferta w zakresie systemów sygnalizacji pożaru zapraszamy do kontaktu