Bezprzewodowe systemy przywoławcze czuwające nad bezpieczeństwem ludzi

Oglądając kolejne reklamy i śledząc nowinki technologiczne, można odnieść mylne wrażenie, że nowoczesne gadżety służą głównie do pracy i rozrywki. Tymczasem, na rynku nie brakuje urządzeń, które czuwają nad codziennym bezpieczeństwem ludzi, m.in. w szpitalach, czy w ośrodkach dla seniorów. Takim właśnie rozwiązaniem są bezprzewodowe systemy przywoławcze, które sukcesywnie zyskują na popularności i stosowane są w różnych branżach.

bezprzewodowe systemy przywoławcze

Co to jest system przywoławczy?

Sama nazwa może sprawiać wrażenie, że mamy do czynienia z czymś bardzo skomplikowanym. Niemniej jednak bezprzewodowy system przywoławczy, to nic innego jak przycisk, który działa na podstawie fal radiowych i łączy się z tablicą LED lub specjalnym sygnalizatorem. W momencie jego naciśnięcia na tablicy ukazuje się odpowiedni komunikat, natomiast sygnalizator zaczyna wydawać dźwięk i np. migać.

Rozbudowane systemy przywoławcze mogą mieć nawet do kilkuset przycisków, w zależności od potrzeb danej placówki.

Zastosowanie systemów przywoławczych

Systemy przywoławcze są sukcesywnie wdrażane w różnych branżach. Poniżej przedstawiamy te, w których są one już z powodzeniem stosowane.

Szpitale oraz domy opieki

Dzięki takiemu urządzeniu pacjent bez problemów jest w stanie wezwać pomoc w razie, gdyby gorzej się poczuł, czy też potrzebował pomocy przy codziennych czynnościach. Kiedy naciśnie przycisk, w pokoju pielęgniarek włączy się alarm, a na tablicy LED wyświetli się numer pokoju, z którego pochodzi komunikat.

Warto podkreślić, że system działa bardzo precyzyjnie i od razu po naciśnięciu przycisku komunikat jest przekazywany do odbiornika. To bardzo ważne, szczególnie kiedy mówimy o zagrożeniu życia pacjenta, jak również szybkim reagowaniu na jego codzienne potrzeby.

Toalety dla osób niepełnosprawnych

Systemy przywoławcze doskonale spisują się również w toaletach dla osób niepełnosprawnych. Przycisk montowany jest przy ubikacji, natomiast na zewnątrz znajduje się sygnalizator, który daje sygnały akustyczne oraz świetlne. Dzięki temu osoba korzystająca z toalety może zaalarmować swojego opiekuna, czy też dać znać osobom postronnym, iż potrzebuje pomocy.

Restauracje

Jeśli właściciel restauracji chciałby jeszcze bardziej usprawnić obsługę swoich gości, to system przywoławczy również doskonale się tutaj sprawdzi. W ten sposób każdy klient będzie w stanie natychmiastowo wezwać kelnera, który od razu będzie wiedział, do którego stolika podejść.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kelner musi dbać nie tylko o samą obsługę klienta, ale także porządek na sali oraz realizowanie bieżących zamówień. Jego uwaga jest zatem skupiona na wielu sprawach, przez co może się zdarzyć, że nie zauważy nowych klientów czekających przy stoliku. Za sprawą systemu przywoływania można bardzo łatwo zasygnalizować chęć zamówienia posiłku, czy też zapłacenia rachunku.

Zakłady produkcyjne

W wielu fabrykach nie można tak po prostu odejść od maszyny w dowolnym momencie, natomiast ze względu na spory hałas jest wtedy problem z zawołaniem innego pracownika. Systemy przywoławcze sprawiają, że wystarczy jedno naciśnięcie guzika, aby po chwili np. kierownik zmiany otrzymał sygnał z danego stanowiska pracy i sprawdził, co się dzieje.

Jak wybrać idealny system przywoławczy?

Przede wszystkim należy skupić się na tym, aby był on możliwie jak najłatwiejszy w instalacji. Właśnie z tego powodu tak mocno polecane są bezprzewodowe systemy przywoławcze. Nie trzeba nic wiercić ani przeciągać dodatkowych kabli, co wiązałoby się nie tylko z utrudnieniami, ale również dodatkowymi kosztami. Systemy w wersjach bezprzewodowych mają budowę modułową, dzięki czemu w razie potrzeby jest możliwość ich bezproblemowego rozbudowania o kolejne elementy.

Ważna jest również niezawodność całego systemu, dlatego też warto zdecydować się na urządzenia pochodzące od sprawdzonych producentów. Dzięki temu masz zapewnioną pomoc w instalacji, montażu, jak również późniejszym serwisowaniu sprzętu.

Ile kosztuje wdrożenie systemu przywoławczego?

Ceny urządzeń niezbędnych do stworzenia prostego systemu przywoławczego zaczynają się od 600 zł. Niemniej jednak ostateczna stawka jest zależna od tego, jak rozbudowany ma być cały system.

Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach tego typu systemu, to zapraszamy Cię do skontaktowania się z nami pod numerem telefonu 691 026 826. Chętnie pomożemy dobrać optymalne rozwiązanie i podzielimy się fachową opinią na temat systemu przywoławczego.

2 thoughts on “Bezprzewodowe systemy przywoławcze czuwające nad bezpieczeństwem ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *