10 kardynalnych błędów, jakie popełniasz w trakcie instalacji telewizji CCTV

Coraz powszechniejszym standardem staje się instalowanie systemów bezpieczeństwa, których podstawą jest telewizja przemysłowa CCTV. Niektórzy decydują się na samodzielny montaż, narażając się tym samym na poważne błędy, przez co otrzymują gorsze parametry dozoru i transmisji danych.

kamera monitoringu

Błędy popełnione przy instalacji telewizji CCTV mogą przyczynić się do tego, że system nie będzie działać prawidłowo i przesyłany obraz będzie na tyle słabej jakości, że nie będzie możliwa identyfikacja osoby lub zdarzenia na nagraniu.

Błędy w instalacji CCTV i jak sobie z nimi poradzić

Zły dobór elementów instalacji.

W Internecie można znaleźć wiele zestawów CCTV do samodzielnego montażu, jednak często zawierają urządzenia, które ze sobą nie współpracują. W efekcie uzyskuje się albo całkowicie niedziałający monitoring, albo działający na tyle niesprawnie, że nie będzie spełniał swojej funkcji. Zestawy kupować najlepiej w branżowych sklepach, wcześniej pytając o rekomendacje produktowe.

Błędy monterskie.

Popełnienie nawet prostych błędów monterskich może doprowadzić do spalenia elementów instalacji, ponadto źle zamontowana telewizja CCTV nie będzie działać prawidłowo. Rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnych monterów, którzy będą wiedzieć, jak najlepiej przeprowadzić montaż, by nie naruszać konstrukcji ściany czy systemu.

Zły rozstaw kamer.

Błędnie rozstawione kamery mogą nie obejmować całego pomieszczenia lub terenu, tworzą się też wtedy martwe punkty. Należy stosować różne kamery w zależności od warunków i efektów, jakie chce się uzyskać, dlatego najlepiej tę kwestię powierzyć specjaliście, który dokona niezbędnej analizy i doboru urządzeń.

Zła lokalizacja kamery.

Najlepszą lokalizacją dla kamery jest miejsce pod dachem, kiedy jest skierowana do dołu. Dzięki temu uniknie się odbijania światła słonecznego, ale także zmętnienia i zniekształceń soczewki. Do tego powinna być ulokowana w miejscu, gdzie będzie chroniona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak wichury.

Zbyt luźny montaż kamery.

Kamera CCTV mało waży i przez to często instalowana jest na dość luźnych elementach montażowych. Tymczasem powinna być solidnie przytwierdzona kołkami do ściany, najlepiej z cementu bądź z cegły.

Kamera poza zasięgiem.

W przypadku domowej kamery bezprzewodowej należy upewnić się, że nie będzie umieszczona na granicy zakresu sygnału. Inaczej potrzebna będzie taka o większym zasięgu lub kamera przewodowa.

Obraz do góry nogami.

Często po zakończonej instalacji okazuje się, że jedna z kamer jest do góry nogami, przez co obraz jest również odwrócony, wtedy wystarczy obrócić obraz w oprogramowaniu. Najlepiej jednak jeszcze przed montażem zaznaczyć na kamerze ołówkiem lub kredką górną część aparatu.

Zapominanie o źródłach zasilania.

Każda kamera potrzebuje źródła zasilania, szczególnie bezprzewodowa, która nie ma kabla do internetu, ale potrzebuje energii. Większość kamer działa na bateriach, niektóre wymagają gniazdka i podłączenia do sieci. Plusem kamer bezprzewodowych jest to, że działają w przypadku awarii zasilania, należy tylko pamiętać o wymianie baterii.

Alerty bezpieczeństwa.

System CCTV może zostać zintegrowany z systemem alarmowym. Dzięki temu nie ma konieczności stałego nadzoru przy monitorze, bo po wykryciu ruchu w kamerze uruchomi się alarm i zyska się czas na powiadomienie odpowiednich służb.

Brak ochrony hasłem.

Każdy system narażony jest na włamanie z zewnątrz, zatem i sieć bezprzewodowa CCTV powinna zostać zabezpieczona hasłem, o czym niestety często zapomina się na koniec instalacji.

Dlaczego warto zatrudnić profesjonalną firmę do instalacji CCTV?

Wszystkich powyższych problemów można uniknąć, zatrudniając profesjonalną firmę, która na co dzień zajmuje się wdrażaniem instalacji telewizji przemysłowej.

Jedną z tych firm, która za Ciebie wykona montaż instalacji CCTV jest KSK Lublin – Krzysztof Kuzioła.

Tylko w ten sposób uchronisz się przed niepotrzebnymi wydatkami i zyskasz gwarancję, że cały system będzie działać prawidłowo i zostanie zabezpieczony przed atakami hakerskimi.

Zadzwoń, aby uzyskać fachową pomoc: 691 026 826.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *