Dobry system alarmowy SSWiN – co go wyróżnia?

System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) to najważniejszy element w strukturze bezpieczeństwa budynku. Jego zadaniem jest szybkie i skuteczne wykrycie intruza i przekazanie tej informacji odpowiednim służbom. Dzięki niemu wzrasta poczucie bezpieczeństwa osób przebywających w budynku, a także chronione jest mienie.

zabezpieczenia domu

Alarmy przeciwwłamaniowe stały się standardowym wyposażeniem obiektów komercyjnych i firm, stają się również coraz powszechniejsze w prywatnych domach. Systemy obejmują zestawy do samodzielnego montażu i zaawansowane sieci bezpieczeństwa, które muszą być zainstalowane przez profesjonalistów. System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) to rozbudowany system, który wychwyci każdą próbę sabotażu, ponadto praktycznie do minimum ogranicza występowanie fałszywych alarmów, dzięki czemu odczuwalnie podnosi poziom bezpieczeństwa całego obiektu.

Czym jest system SSWiN?

System Sygnalizacji Włamania i Napadu nazywany jest w skrócie systemem alarmowym, ponieważ jego zadaniem jest wszczęcie alarmu i poinformowanie odpowiednich służb o wykrytym zdarzeniu niepożądanym. To ochrona elektroniczna, która nie tylko kontroluje sytuację na obiekcie pod kątem włamań, ale także umożliwia wymuszenie reakcji innych systemów jak na przykład zamknięcie stref, uruchomienie CCTV czy włączenie oświetlenia.

Standardowo SSWiN składa się z:

 • centrali alarmowej
 • czujek ruchu
 • kontaktronów
 • manipulatora
 • sygnalizatora akustyczno-optycznego zewnętrznego i wewnętrznego
 • i innych elementów w zależności od wymagań systemu

Kluczem poprawnie działającego SSWiN jest podział na odpowiednie strefy, dzięki czemu informacja o włamaniu jest przechwycona, zanim intruz dotrze do chronionego obiektu. Wydziela się trzy główne strefy, to jest peryferyjną (obszar zewnętrzny poza ogrodzeniem), zewnętrzną (teren otwarty przylegający do chronionego budynku) i wewnętrzną (konstrukcja i wnętrze budynku). Wystarczy nawet przejście przez płot w strefie zewnętrznej, aby zdarzenie było zarejestrowane jako zagrożenie i by alarm został uruchomiony.

Co wyróżnia alarm SSWiN spośród innych systemów zabezpieczeń?

System SSWiN oprócz pełnienia funkcji systemu alarmowego dostarcza szereg dodatkowych możliwości. Jak już zostało wspomniane, może zostać zintegrowany z CCTV, dzięki czemu po wykryciu zjawiska alarmowego nastąpi uruchomienie nagrywania obrazów i fonii z kamer na twardym dysku i w ten sposób można udokumentować przyczyny alarmu i postać samego intruza. System można zintegrować także z łączami telefonicznymi i internetem, co pozwala na zdalny dostęp i sterowanie systemem oraz bieżący monitoring.

Niezwykle istotną funkcją dodatkową SSWiN jest wykrywanie wody, gazów i dymu, a także sterowanie zaworami głównymi poszczególnych mediów, przez co znacząco podnosi się bezpieczeństwo budynku. Ponadto system umożliwia przesłanie alarmowego MMS-a lub e-maila na wcześniej zaprogramowane adresy.

SSWiN umożliwia między innymi:

 • stały nadzór wszystkich stref z ciągłym definiowaniem zdarzeń jako zwykłe, napadowe, włamaniowe, sabotażowe i inne
 • integrację z innymi systemami i wzbudzanie w nich reakcji
 • ochronę central za pomocą wielopoziomowych kodów dostępowych
 • archiwizację zdarzeń i operacji wykonywanych w systemie
 • ustawienie funkcji czasowych jak automatyczne uzbrajanie czy rozbrajanie systemu

Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu stanowią podstawowy element elektronicznego bezpieczeństwa obiektu. Oprócz standardowego zastosowania mogą wykonywać szereg innych funkcji dostosowanych do indywidualnych wymagań użytkownika. Dzięki temu SSWiN to nie jest zwykły system alarmowy, to system bezpieczeństwa inteligentnego budynku.

Tylko fachowa instalacja, szkolenia użytkowników i odpowiednia konserwacja pozwolą praktycznie do zera ograniczyć fałszywe alarmy i wykorzystać maksymalnie możliwości systemu, dlatego zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalistów.

Zadzwoń do specjalistów z firmy KSK Lublin, którzy od 2006 roku wdrażają systemy alarmowe SSWiN dla małych i większych przedsiębiorstw.

Telefon: 691 026 826.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *