Jak wybrać dobrą firmę od systemów zabezpieczeń budynków?

Decydując się na konkretną firmę od zabezpieczeń budynków, tym samym powierzamy jej ochronę swojego życia i innych ludzi, a także ochronę mienia. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać taką firmę, która zagwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa. Na co zwracać uwagę?

zabezpieczenia budynków

Na rynku działa wiele firm zajmujących się systemami zabezpieczającymi budynki, jednak nie każda dysponuje odpowiednią wiedzą i licencjami, aby przeprowadzić instalację zgodnie z wymogami prawnymi i tak, aby wykorzystać pełne możliwości systemu oraz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo ludziom i mieniu.

Najpoważniejszym błędem jest przekonanie, że takie systemy może dobrać i zainstalować każdy – urządzenia wystarczy gdzieś rozmieścić, przykleić lub zamontować, aby czuć się bezpiecznym. Niestety w praktyce takie myślenie często okazuje się zgubne.

Zatrudniać firmę, czy zrobić to samodzielnie?

Oglądając różne reklamy czy przeglądając ofertę marketów budowlanych, można dojść do wniosku, że systemy alarmowe, telewizją przemysłową, kontrolę dostępu, systemy sygnalizacji pożaru i inne systemy zabezpieczające budynki są tak powszechne, łatwe w obsłudze i proste w samodzielnym montażu, że nie warto korzystać z usług fachowca.

Jednak bezpieczeństwo jest tak ważną kwestią, że nie warto powierzać je w ręce amatorów. Nawet najmniejszy błąd przy instalacji, rozmieszczeniu elementów czy nawet przy doborze urządzeń może spowodować, że system nie będzie działał prawidłowo. Brak odpowiedniej wiedzy uniemożliwia również integrację systemów, a także ich późniejszą rozbudowę.

Zlecając instalację systemów zabezpieczeń, zyskuje się przede wszystkim rozwiązanie dopasowane do potrzeb wykorzystujące maksymalne możliwości systemu, a także gwarancje, że system będzie działał sprawnie i skutecznie. Ponadto profesjonalna firma ma wiedzę i doświadczenie, dzięki któremu wdroży system zgodnie z przepisami prawa – taki wymóg ma na przykład system rejestru czasu pracy i systemy przeciwpożarowe.

Usługi firmy zajmującej się systemami zabezpieczeń są kompleksowe i obejmują analizę potrzeb, analizę możliwości (w tym analiza obiektu), projekt systemu, dostawa i montaż, szkolenie z obsługi oraz przeglądy techniczne i serwis.

Jak rozpoznać właściwą firmę od technicznych systemów zabezpieczeń?

Jest kilka cech wyróżniających fachowe firmy od systemów alarmowych:

  • Posiada niezbędne certyfikaty poświadczające działalność i kwalifikacje firmy i jej pracowników.
  • Posiada autoryzacje i licencje wiodących producentów systemów zabezpieczających.
  • Korzysta z urządzeń i elementów systemu najlepszej jakości, przez co system staje się niezawodny i bezawaryjny.
  • Może pochwalić się wieloletnią praktyką i realizacją wielu zleceń.
  • Uczestniczy w kursach i szkoleniach oraz obserwuje zmieniające się przepisy prawne, dzięki czemu może zaproponować najnowocześniejsze i sprawdzone rozwiązania zgodne wymogami prawa.
  • Wykorzystuje materiały, które mają aktualne Aprobaty Techniczne i Certyfikaty Instytutu Techniki Budowlanej stwierdzające przydatność do stosowania w budownictwie na terenie Polski, a także pozytywne oceny pod względem zdrowotnym Państwowego Zakładu Higieny.
  • Oferuje systemy z możliwością ich późniejszej rozbudowy, a także z możliwością uzbrojenia.
  • Rekomenduje rozwiązania umożliwiające integrację systemów, dzięki czemu zyskuje się w pełni zaawansowany system o bardzo wysokim stopniu bezpieczeństwa chroniącym życie ludzkie i mienie.
  • Gwarantuje terminowość oraz odpowiedzialność za ewentualne opóźnienia, które nie powinny generować dodatkowych kosztów po stronie klienta.
  • W standardzie oferuje konserwację i serwis.

Profesjonalna firma od zabezpieczeń zawsze na początek przeprowadzi analizę wymagań, dopiero później zaproponuje konkretne rozwiązania. Korzystanie z fachowej pomocy pomoże uniknąć rażących błędów popełnianych przy planowaniu systemu, przez co staje się on bezużyteczny.

Wszystkie te wymogi spełnia nasza firma KSK Lublin – systemy zabezpieczeń budynków – Krzysztof Kuzioła. Codziennie zapewniamy naszym klientom poczucie bezpieczeństwa poprzez fachową i dyskretną obsługę. Zapewniamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *