Skuteczna ochrona domu, czyli jak zabezpieczyć mieszkanie w wakacje?

Twój wymarzony urlop zbliża się wielkimi krokami, szykujesz się do wyjazdu na kilka czy kilkanaście dni. W tym czasie Twój dom, czy mieszkanie zostanie pozostawione puste, a to może przyciągnąć nieproszonych gości. Jeżeli nie chcesz spędzić wakacji na martwieniu się o swój dobytek oraz pragniesz uniknąć sytuacji powrotu do splądrowanego domu, zastosuj poniższe rady.

ochrona domu

 

Symulacja osoby przebywającej w domu

Najczęściej złodzieje zanim zdecydują się na okradzenie mieszkania przez jakiś czas je obserwują. Jeżeli podczas Twojego urlopu stworzysz symulację obecności kogoś w domu to złodzieje raczej nie wybiorą go na swój cel. Jak to zrobić? Dobry system alarmowy ma możliwość wysterowania obwodów oświetleniowych w określonych przedziałach czasowych. Jeżeli nie masz odpowiedniego systemu alarmowego to możesz też zastosować wyłączniki czasowe.

Zostaw załączone oświetlenie zewnętrzne nocne, ale tylko wtedy jeśli jest automatycznie wyłączane w dzień – nic bardziej nie zdradza pustego domu niż świecące się przez parę dni bez przerwy lampy zewnętrzne.

Poproś kogoś z rodziny lub zaprzyjaźnioną osobę, aby dość często sprawdzała, czy wszystko w porządku, a przy okazji opróżniała skrzynkę pocztową – nagromadzona w niej korespondencja to także znak, że właściciela nie ma w domu.

Co najlepiej zrobić przed wyjazdem na wakacje, aby nie zostać okradzionym?

Przed wyjazdem na wakacje pozamykaj dokładnie wszystkie drzwi i okna. Dobrym pomysłem jest także zamknięcie zaworów wody i gazu oraz wyłączenie nieużywanych obwodów elektrycznych – w końcu usterki instalacji mogą zdarzyć się w każdym czasie.

Najlepiej jeżeli podczas Twojej nieobecności nad wszystkim będzie czuwał sprawny i sprawdzony system alarmowy. Dobrym uzupełnieniem alarmu jest system monitoringu z możliwością podglądu na żywo obrazu z kamer poprzez internet.

Zobacz poradnik: Jaki monitoring wybrać – analogowy, czy cyfrowy?

Gdziekolwiek byś nie pojechał na urlop, to odpoczniesz lepiej ze spokojną głową, a tych kilka rzeczy do wykonania na pewno się do tego przyczyni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *