Alarm przewodowy, czy bezprzewodowy – jaki system alarmowy wybrać do domu?

Właściciele powierzchni magazynowych, biurowych, przemysłowych, czy prywatnych dość często decydują się na zamontowanie systemu alarmowego chroniącego obiekt przed intruzami, wodą bądź ogniem Do tej decyzji skłaniają przede wszystkim chęć zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, jak i wymogi ubezpieczenia.

jaki system alarmowy wybrać - alarm przewodowy czy bezprzewodowy

 

Powszechnie na rynku dostępne są dwa rodzaje alarmów: przewodowe i bezprzewodowe, a ich wybór zależy od indywidualnych czynników, takich jak: stan obiektu, czy czas montażu instalacji.

System alarmowy przewodowy

Alarm tego rodzaju jest zazwyczaj tańszy od bezprzewodowego. Zalecane ukrycie przewodów w ścianach lub pod powierzchnią podłogi, stanowi optymalne rozwiązanie dla budynków remontowanych lub będących jeszcze w fazie budowy. W przypadku instalacji tego systemu w wykończonych budynkach wskazane jest, by wykuć specjalne bruzdy w ścianach przeznaczone dla okablowania, zagipsować, pomalować, itp.

Część instalatorów praktykuje ukrywanie okablowania w specjalnych listwach, jednak nie jest to estetyczne, a przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie – intruz z łatwością może zlokalizować miejsce przewodów i sprawnie uporać się z alarmem.

System alarmowy bezprzewodowy

Główną zaletą tego typu alarmu jest jego łatwość w instalacji, dlatego też jest najlepszym rozwiązaniem dla lokali wykończonych. Alarm bezprzewodowy jest niewątpliwie droższy od przewodowego, jednak przy wizji kosztownego remontu w celu ukrycia przewodów, cena systemu bezprzewodowego jest bardzo podobna, a nawet niższa.

Ponadto, montaż tego systemu to wielka oszczędność czasowa i co ważne, nie wymaga wcześniejszego przygotowania budynku – tak więc, możemy się na niego zdecydować choćby na kilka dni przed wyjazdem na urlop. Kolejnym walorem alarmów bezprzewodowych jest ich mobilność, dzięki której możemy dać ponieść się kreatywności i swobodnie przesuwać meble, a przeszkadzające czujki czy klawiatury przenieść w inne miejsce.

Jeżeli poszukujecie Państwo profesjonalnej firmy, która dokona montażu oraz instalacji alarmu w dobrej i przystępnej cenie – to koniecznie zgłoś się do fachowców z KSK Lublin. Zobacz ofertę systemów alarmowych: https://ksk.lublin.pl/systemy-alarmowe/

Telefon: 691 026 826

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *