Ochrona obwodowa – jaką wybrać i dlaczego?

Mieszkam w bezpiecznej okolicy, na pewno mnie nie okradną… Jak myślisz, takie słowa świadczą bardziej o totalnej nierozwadze, czy zbytniej pewności siebie? Prawda jest taka, że statystyki policyjne są nieubłagane i z roku na rok rośnie liczba włamań, w samym roku 2016 doszło, aż do 118 398 kradzieży z włamaniem. Nie jest ważne, czy mieszkasz na bardziej lub mniej podejrzanym osiedlu, bo i Ciebie złodziej może dopaść.

ochrona obwodowa

Podczas włamania kradzione są rzeczy, które były gromadzone przez lata. Złodziej może także ukraść pamiątki, które mają dla nas wysoką wartość sentymentalną. Dom powinien być twierdzą, w której czujemy się bezpiecznie. Dlatego, trzeba zadbać o jak najlepszą ochronę posiadłości. I tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne systemy obwodowe. Jak dokładnie działają?

Co to jest ochrona obwodowa?

Jest to nic innego, jak specjalistyczne systemy bezpieczeństwa, które dbają o ochronę w poszczególnych obwodach alarmowych. Czujniki, dozorowane są przez centralę alarmową i znajdują się na obwodzie chronionej strefy. Najczęściej jest to linia okien, drzwi lub ogrodzenia wokół domu.

System pozwala na swobodne poruszanie się mieszkańców obiektu wewnątrz strefy. Natomiast, próba wtargnięcia z zewnątrz, powoduje włączenie się alarmu.

Ochrona obwodowa ogrodzenia domu – skuteczny alarm

W razie próby włamania pierwszą przeszkodą, jaką napotyka złodziej, jest aktywna bariera podczerwieni. Składają się na nią nadajnik i odbiornik, które przesyłają wiązki promieniowania IR. W momencie przerwania którejkolwiek z linii uruchamia się alarm. Taki system zabezpieczeń, najczęściej stosowany jest jako ochrona obwodowa ogrodzenia.

Kolejną linię tworzą czujniki magnetyczne. Ich zadaniem jest wykrywanie otwarcia okien i drzwi. Jednak czujniki wykrywają tylko otwarcie drzwi lub okna, natomiast nie alarmują w przypadku np. zbicia szyby.

Dlatego, konieczne są czujniki akustyczne, które wykrywają odgłos tłuczonego szkła. Innym zabezpieczeniem budynków są czujniki wibracyjne, które wykryją drgania, wywołane przez działania włamywacza, a następnie uruchomią alarm.

Zwieńczeniem ochrony obwodowej mogą być czujniki kurtynowe. Są one odpowiedzialne za ochronę określonego obszaru np. wokół okna czy drzwi. Nie ograniczają one jednak swobody samych domowników, gdyż informują tylko o ingerencji z zewnątrz.

Ile kosztuje wdrożenie systemu ochrony obwodowej?

Ciężko jest jednoznacznie określić koszt takiej inwestycji. Cena zależy bowiem od wielu czynników. Te podstawowe, to przede wszystkim rodzaj systemu, jaki planujemy wdrożyć, ilość elementów oraz wielkość terenu, na którym system ma się znaleźć. Zatem cena ochrony obwodowej jest zazwyczaj ustalana indywidualnie po zapoznaniu się ze szczegółami Twojej posesji.

Warto się nad tym poważnie zastanowić, gdyż na pewno zgodzisz się z nami, że czasy, w których przyszło nam żyć, nie należą do tych najbezpieczniejszych. Jeśli podejmiesz decyzję o instalacji takowego systemu lub chciałbyś dowiedzieć się jeszcze więcej szczegółów, to zachęcamy Cię do kontaktu.

Techniczne systemy zabezpieczeń – KSK Krzysztof Kuzioła, ul. Przybylskiego 19/2, 20-465 Lublin

Z przyjemnością doradzimy optymalne rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *